BAJAZZFESTIVALEN 2025 – SØNDAG
Bajazzfestivalen fyller 15 år i 2025! Vi gleder oss til å nok en gang invitere til festivalkalas og en stor musikalsk begivenhet for barn i alle aldre.
Som i fjor tar vi i bruk flere scener og rom på USF Verftet, der vi kan presentere et variert og spennende festivalprogram for både store og små. Ta med hele familien på festival på USF Verftet, 25. og 26. oktober. Dette blir garantert gøy!
Nytt av året er også at man kan velge tidspunkt for første konsert. Med Billett #1 starter du i Studio USF kl. 12:30 og går videre til neste konsert i Sardinen USF kl. 13:30. Med Billett #2 starter man i Sardinen USF kl. 13:30 og går videre til siste konsert i Studio USF kl. 14:30. Dørene åpner en halvtime før konsertstart.
Flere aktiviteter og innslag lanseres snart.
Bajazzfestivalen er støttet av: Sparebanken Norge, Fana Sparebank, Frifond, Bergen kommune, Kulturrådet og Vestland fylkeskommune.

FUNKY CURRYWURST BROTHERS
12:30 + 14:30 – STUDIO USF
Trommegalskap!
Holy schnitzelburger! Johannes og Peter har turnert med «Stomp» siden 2001. Nå tar den dansk-østerrikske perkusjonsduoen Funky Currywurst Brothers med seg energien, koreografien og humoren fra showet i den nye musikksjangeren ‘Rythm & Comedy’. Her blir det plastikkrus-solo, kontorstolkoreografi, kroppstrommer og mengder av spennende musikk. En humørfylt hyllest av groovy rytmer og oppfinnsom perkusjon.
Funky Currywurst Brothers spilte for fulle hus og stormende jubel under Bajazz på Nattjazz i 2022. Etter disse konsertene er det mange store og små som har spurt oss om når duoen kommer tilbake til Bergen, og nå skjer det altså igjen. Vi gleder oss stort til å presentere denne fantastiske perkusjonsduoen for både nye og gamle publikummere på Bajazzfestivalen 2025!
JOHANNES BOHUN perkusjon PETER STAVRUM NIELSEN perkusjon

DU OG JEG OG VI 2-3-4
13:30 – SARDINEN USF
10-årsjubileum og plateslipp!
Bli med på en ellevill reise med splitter ny musikk fra bandets kommende fjerde album, i tillegg til kjente og kjære låter som «Krokodille i Baksetet» og «Rottepunk». Du og jeg og vi 2-3-4 har i 10 år spilt hundrevis av konserter til strålende tilbakemeldinger og stor entusiasme hos både barn og voksne over hele landet, og nå gleder de seg til å presentere enda mer ny musikk for både store og små!
De nye sangene handler blant annet om å ha ferie, sitte trangt i et baksete på laaang og kjedelig biltur, være ute på skitur – og om å spise masse rar mat.
Du og jeg og vi 2-3-4 består av stjernelaget Julie Falkevik Tungevåg (Falkevik, NRKs Beat for Beat-band, Erlend Ropstad, Ine Hoem), Elisabeth Mørland Nesset (Adam Douglas, Nationaltheateret, Hanne Kolstø, Frøkedal & Familien) og Ellen Brekken (Hedvig Mollestad Trio, A Tonic for the Troops)
Design: Marie Hjelmerud